Lyžování v Praze

Areál pro běžecké lyžování zdarma

Hlavní město Praha

O SkiParku

SkiPark Velká Chuchle je venkovní lyžařská dráha s technickým sněhem, která již čtvrtým rokem poskytuje dětem i dospělým možnost lyžovat v Praze. K dispozici je půjčovna běžkařského vybavení a možnost využít zkušených instruktorů. Zasněžovat se začíná, jakmile to přírodní podmínky dovolí. Pražským školám poskytujeme v dopoledních hodinách instruktory a běžkařské vybavení zdarma.

Okruh bude otevřen každodenně pro veřejnost i školy (více v sekci PRO ŠKOLY). Ve Ski parku je osvětlení, které umožní využívat lyžařský areál i v odpoledních a večerních hodnách.


Plánek areálu

      MAPA, GPS: 50°0'32.387"N, 14°23'22.049"E

Provozní doba

PO - NE 8.00 - 21.00

Prosíme návštěvníky Skiparku, aby lyžovali pouze na vyhrazených místech. Vstup na dostihovou dráhu je, z hlediska bezpečnosti, přísně zakázán. Děkujeme za spolupráci!

Vybavení

V tribuně závodiště najdete půjčovnu lyžařského vybavení a lyžařskou školu. V tribuně je dále WC a provizorní převlékárna. Za věci zde odložené neručíme. Šatnu ani sprchy ve SKI PARKU Chuchle nemáme k dispozici.
K občerstvení je připraven místní bufet s teplými nápoji a výběrem jídel.

Doprava

Autem

Pojedete z centra Prahy směrem na Strakonice. Za Barrandovským mostem budete pokračovat rovně ještě asi 5 kilometrů (cestou minete dvě benzinové pumpy) až ke značené odbočce do Velké Chuchle. Zhruba 300 metrů po odbočení se dostanete k železničnímu přejezdu, před ním se dáte doleva (kolem restaurace Start) a již před sebou uvidíte budovu tribuny. Služební vchod je na bližším kraji její budovy, vchod pro veřejnost a parkoviště jsou ještě o 200 metrů dále. Při zpáteční cestě do centra doporučujeme využít ulici Mezichuchelskou, která vede podél železniční trati a na Strakonickou se napojuje v Malé Chuchli. Parkování - návštěvníci mohou zaparkovat na parkovišti, které je součástí dostihového závodiště.

Autobusem

Nejvhodnějším spojením z centra Prahy je použití metra, jehož trasa B Vás dopraví do stanice Smíchovské nádraží. Odtud jezdí do Velké Chuchle několik autobusových linek, avšak až před tribunu (do zastávky Závodiště Chuchle) Vás dopraví pouze autobus číslo 244.
Linky č. 129, 241, 243 a 314 jedou také po Strakonické ul., ale je třeba vystoupit v zastávce Dostihová a k závodišti dojít asi 800 metrů pěšky (ulicí Dostihovou a u železničního přejezdu vlevo, okolo restaurace Start ulicí Radotínskou). Jízdní řády.

Vlakem

Elegantním řešením je použití vlakové příměstské dopravy (linka "S7" Praha-Beroun, držitelé předplatného MHD zdarma) ze stanic Praha-Hlavní nádraží či Praha - Smíchov. Konkrétní spojení si můžete snadno vyhledat na serveru Českých drah. (Do kolonky "KAM" zadejte: Praha,Velká Chuchle)


Bližší informace na tel. +420 608 303 496